Skip to main content

Terapeutky ze Sri Lanky a Filipín přímo v Mariánských Lázních

Ayurvéda je prastaré indické učení o těle i duši. Přináší přírodní cesty ke zdraví a vitalitě, kterými se od nepaměti nechávají okouzlit lidé po celém světě. Dopřejte si speciální ayurvédské procedury a nechte se hýčkat terapeutkami ze Sri Lanky. Masáže i koupele se pro vás stanou nevšedním zážitkem plným exotických vůní vzácných olejů. Nabídka ayurvédských procedur v resortu Reitenberger je sestavena tak, aby přinášela úlevu při konkrétních potížích i relaxaci a uvolnění. Tento zážitek byste si neměli nechat ujít.

Shirodhara

Královská ayurvédská terapie Shirodhara, je proslulá jako nejvíce relaxační ayurvédská procedura vůbec. Teplý olej, stékající na čelo v místě tzv. „třetího oka“ a jemně se rozlévající k temeni hlavy, zanechává hluboce relaxační účinky. Součástí této terapie je také masáž hlavy a šíje. Shirodhara se využívá nejen jako relaxační terapie, pro zklidnění mysli, ale působí také při mnoha obtížích, spojených s hlavou, očima, ušima. Např. při nespavosti, nadměrném stresu, poruchách vidění, atd. Použitý olej je prospěšný vlasům a vlasové pokožce, obsažené bylinné extrakty dodávají vlasům vitamíny, lesk a pevnost. Doporučujeme olej nechat na vlasech působit co nejdéle, aby mohl intenzivně projevit svoje účinky.

Ideální je, ho smýt z vlasů až druhý den.

Pindasvedan

Spojení ayurvédské masáže celého těla a nahřátých bylinných měšců, výrazně prokrvuje organismus, prohřívá a uvolňuje bolestivá místa. Měšce jsou naplněny směsí speciálních bylin, rýže a jiných ingrediencí V případě individuální péče doporučujeme tuto terapii opakovat pravidelně alespoň 2-3x týdně po dobu několika měsíců.

Padabhyanga

Ayurvédská masáž nohou, příznivě působící na činnost lymfatického a oběhového systému. Vhodná pro často unavené nohy, regeneraci namožených svalů, při zhoršené průchodnosti cév, napomáhá k odplavování škodlivin z těla, ke správné cirkulaci krve a činnosti vnitřních orgánů.

Shiroabhyanga

Relaxační masáž obličeje ve spojení s ayurvédskou pleťovou maskou dodává pleti pružnost a jemnost a působí proti jejímu stárnutí. Maska čistí pleť do hloubky, dodává jí hydrataci, vitaminy a svěží vzhled.

Další masáže a koupele

ABHYANGA

Základní ayurvédská masáž celého těla. Provádí se za použití oleje, který dodává pokožce potřebné vitamíny, pružnost, jemnost a v neposlední řádě krásně voní. Masáž má výrazný vliv na lymfatický systém, kdy cílenými masážními technikami dochází k prokrvení organismu, uvolnění ztuhlých svalů, šlach a kloubů, zlepšuje činnost oběhového systému. Pravidelným absolvováním masáží dochází k odplavování škodlivin z těla a tím zlepšení imunitního systému. Doporučuje se též jako masáž relaxační, uvolňuje napětí, stres, vhodná při poruchách spánku. Intenzitu této masáže si můžete vyzkoušet za pomoci našich terapeutek ze Srí Lanky.

Tělo se dokonale uvolní, zharmonizuje a dosahuje se tak maximálního účinku této terapie. Doporučujeme masáž opakovat alespoň 2krát měsíčně, při akutních potížích např. s pohybovým aparátem, doporučujeme docházet na masáže i několikrát týdně.

CINNAMON ABHYANGA

Ayurvédská celotělová masáž, prováděná olejem s výtažkem z kůry skořice cejlonské. Výtažky skořice pronikají při masáži hluboko do pokožky, přispívají k rozproudění lymfatického systému a tím napomáhají k rychlejšímu odplavování škodlivin, usazených v těle. Skořice cejlonská má navíc antiseptické účinky, čímž dokáže mimojiné napomáhat při kožních onemocněních, ale také při posilování imunity. Olej zanechává pokožku příjemně provoněnou a vláčnou, bezprostředně po masáži nedoporučujeme olej z pokožky smývat pro postupné vstřebávání účinných látek. Tato masáž je vhodná i pro pokožku s celulitidou, neboli pomerančovou pokožkou.

NASYA

Tradiční ayurvédská procedura k ošetření nosní sliznice pomocí bylinného oleje ve spojení s uvolňující masáží hlavy a šíje je dokonalým doplňkem při předcházení či řešení respiračních onemocnění. Bylinný olej prokrvuje nosní sliznici, čistí usazené škodliviny a viry v nosní dutině a zabraňuje jejich opětovnému usazování.

RELAXAČNÍ AYURVÉDSKÁ KOUPEL

uvolňující a pečující koupel s extraktem z růží. Koupel působí aromaterapeuticky, jemně květinová vůně.

NIMBA

Tradiční ayurvédská koupel k péči pro citlivou a problematickou pokožku, pomáhá předcházet kožním onemocněním, zklidňuje projevy ekzému, dodává pokožce vitaminy a minerální látky, působí protizánětlivě.

Ayurvédský lázeňský pobyt

Slyšeli jste o ayurvédě, ale nemáte zatím žádnou zkušenost, nebo naopak bez voňavých olejových masáží neumíte žít? Pro oba případy máme připraven kratší pobyt s ayurvédskými procedurami. Nechte se hýčkat profesionálními masérkami ze Sri Lanky a prožijte absolutní relaxaci. To vše v krásném prostředí Mariánských Lázní, přímo u hlavní kolonády a zpívající fontány.

Dopřejte si relaxaci

Ayurvédský pobyt zahrnuje dvě masáže, koupel i pobyt v solné jeskyni. To vše doplněné polopenzí s lehkým obědem. V tomto pobytu máte vše, co potřebujete pro kratší únik z reality všedních dní.

Pobytový balíček obsahuje:

 • ubytování na 4 noci
 • polopenze s lehkým obědem (snídaně a večeře formou bufetu, polední menu výběrem z denní polévky, salátového bufetu a pečiva),
 • Abhyanga, ayurvédská celotělová masáž
 • Padabhyanga, ayurvédská masáž nohou
 • ayurvédská koupel dle vlastního výběru
 • vstup do solné jeskyně

V ceně je zahrnut:

 • vstup do bazénu, vířivky a Kneippova chodníku
 • volný vstup do finské, parní, aroma a infrasauny
 • volný vstup do fitness centra
 • wellness taška, župan a přezůvky na pokoji
 • připojení k Wi-Fi

CENY

Mimosezóna

2.1. – 3.3. 2024

Vedlejší sezóna

4.3. – 31.3.2024

Hlavní sezóna

1.4. – 27.10. 2024

Jednolůžkový standard 12 000 Kč 12 500 Kč 14 500 Kč
Jednolůžkový superior 13 200 Kč 13 700 Kč 15 700 Kč
Dvoulůžkový standard* 10 000 Kč 10 400 Kč 12 100 Kč
Dvoulůžkový superior* 11 200 Kč 11 600 Kč 13 300 Kč
Apartmán* od 12 500 Kč 13 000 Kč 15 100 Kč

Při objednání pobytu prostřednictvím našeho rezervačního systému získáváte slevu  5% z celkové ceny rezervace. Pokud objednáte a uhradíte cenu pobytu více než 60 dní dopředu získáte další extra slevu ve výši 3%. Celková sleva při využití všech akčních nabídek (last minute akce apod.) může být max. 15%.

* Cena za osobu při obsazení pokoje dvěma osobami. V případě obsazení dvoulůžkového pokoje jednou osobou Vám cenu spočítáme individuálně.

 

 • Délku pobytu můžeme upravit individuálně podle vašich představ. Napište nám o kalkulaci.
 • Parkování v parkovacím domě stojí 160 Kč/den, 950 Kč/týden. Parkovací dům je vzdálen cca 400 m od hotelu. Parkování přímo před budovou stojí 200 Kč/den, 1150 Kč/týden. Parkování je nutné si rezervovat předem.
 • Lázeňský poplatek není zahrnutý v ceně pobytu.
 • Lázeňské procedury jsou určeny pro dospělé osoby od 18 let.