Skip to main content

Uvolněte tělo i mysl

Každý klient resortu Reitenberger může zdarma využívat relaxační bazén s protiproudem i další části wellness centra. V něm najdete Kneippův chodník na zlepšení krevního oběhu i vířivku, kde si vaše tělo i hlava důkladně odpočinou. K dokonalé relaxaci a uvolnění přispěje i sauna – vybrat si můžete finskou, parní, aroma nebo infrasaunu.

Bazén

Pobyt ve vodě k lázním patří

Našim klientům nabízíme pro chvíle aktivního odpočinku bazén s protiproudem o rozměrech 8 x 6 metrů. Relaxovat můžete pod chrličem vody, který uleví bolavým zádům, uvolní ramena i unavenou hlavu. Až se proplavete, můžete podpořit krevní oběh nohou v Kneippově chodníku nebo si odpočinout ve vířivce.

Mimo časy stanovené pro volný vstup se bazén využívá ke zdravotní gymnastice. Pod dohledem našeho zkušeného fyzioterapeuta si můžete ve vodě zacvičit.

Kneippův chodník

Teplá – studená – teplá – studená – zlepší krevního oběh a metabolismus

Ať už jste se do Reitenberger Spa Medical přijeli zotavit po operaci nebo chcete udržet svůj pohybový aparát ve skvělé kondici, Kneippův chodník byste rozhodně měli vyzkoušet. Tato procedura je vhodná pro každého – účinně zlepší prokrvení nohou, podpoří celkový metabolismus a má blahodárné účinky na krevní oběh.

Během krátké procházky jednotlivými bazénky prokrvíte celou oblast vašich chodidel a nohou a zároveň příjemně zrelaxujete plosky díky masážním oblázkům na dně bazénků. Vaše chodidla se jemně namasírují a účinně aktivizují.

Finská sauna

Uvolní myšlenky a posílí imunitu

Finská sauna je blaho na zemi. Má pozitivní vliv na psychiku, stav kůže, dýchací cesty i imunitu. Královské saunování ve finské sauně uzdravuje, uvolňuje napětí svalů, posiluje imunitu a detoxikuje organismus. Pomáhá také při hubnutí.

Ve finské sauně bez sebemenší námahy obnovíte veškeré síly a načerpáte novou energii. Časté finské saunování přináší velkou relaxaci.

Parní sauna

Zhluboka se nadechněte

V parní sauně se nacházíte v ovzduší se skoro 100 % vlhkostí a příjemnou teplotou kolem 45 stupňů Celsia. Takové prostředí má blahodárné účinky na vaše dýchací cesty i svalstvo. Protože parní sauna nedosahuje tak vysoké teploty jako jiné sauny, zvládne ji prakticky každý – od dětí až po seniory. Saunování v parní sauně prokrví vaše svalstvo, které bude moci plnohodnotně regenerovat. Není vůbec neobvyklé, že největšího uvolnění se klientům dostane v parní sauně. Její teplota nepředstavuje pro tělo takový šok, takže se v ní dovede rychle uklidnit a relaxovat.

Během saunování se začnou otevírat póry vaší pokožky a očištují se od přebytečných látek a škodlivin. Proces očisty je doprovázen zvýšeným pocením – užívejte si ho, vše špatné odchází.

Aroma sauna

Blahodárně působí na pohybový aparát

Aroma saunu doporučujeme klientům, kteří potřebují ulevit namáhaným kyčlím, kloubům nebo bolavým „esíčkám“. Největší sílu procedury vidíme ve spojení aroma sauny s finskou saunou, proto doporučujeme návštěvy obou vzájemně kombinovat. Kromě blahodárných účinků na pohybový aparát působí příznivě i na dýchací cesty, pokožku a vlasy. Aroma sauna zároveň zmírňuje duševní únavu, takže budete po celé proceduře čilí a skvěle naladění.

Aromatické esence prostupují celou saunu a působí příznivě na dýchací soustavu, ale také psychiku člověka. Díky aromatickým látkám se výrazně posiluje relaxační efekt sauny a s nejrůznějšími esencemi se dá zaměřit na léčbu některých onemocnění dýchacích cest.

Infrasauna

Regenerace, prohřátí a posílení těla

I když saunovací cyklus trvá 5 až 20 minut, dochází při něm k opravdu hlubokému uvolnění a celkovému odpočinku. Infrasauna velmi účinně prohřívá svaly a šlachy, cíleně zlepšuje imunitu a urychluje regeneraci. Pokud chcete dopřát oddech tělu i mysli, zamiřte právě do ní.

Léčivé infra paprsky pronikají po celou dobu saunování do vašich tkání, proto infrasauna účinně čistí kůži, podporuje imunitní systém a posiluje krevní oběh. Blahodárný vliv má také na detoxikaci organismu. V infrasauně zapomenete na problémy, zbavíte se únavy i bolesti hlavy.

Solná jeskyně

Jedna procedura v solné jeskyni se podle odborníků vyrovná 2 až 3 dnům u moře

Specifické mikroklima v solné jeskyni se velmi podobá tomu přímořskému. Vdechujete v ní mikroelementy obsahující minerály a stopové prvky, které jsou pro činnost lidského organismu nezbytné. Za jednu proceduru jich v solné jeskyni nadýcháte tolik jako za 2 až 3 dny u moře. Solná jeskyně v Reitenberger Spa Medical obsahuje sůl z Mrtvého moře v Izraeli a ze solných dolů v Pákistánu. Pobyt v solné jeskyni pomáhá při onemocnění dýchacích cest (zlepšuje astma, chronickou bronchitidu i rozedmu plic), při nedostatečné činnosti štítné žlázy, onemocnění srdce a oběhového systému, vysokém krevním tlaku (lupénce, chronických zánětech kůže a alergiích) a při poruchách nervového systému (depresích, stresu, úzkostech a únavě).

Intenzivní zážitek z celé procedury si odnesete i díky relaxační hudbě a měnícímu se osvětlení, které napomáhá lepšímu uvolnění. Procedura trvá přibližně 45 minut a je vhodná i pro děti a seniory. Do solné jeskyně si vezměte pohodlné oblečení, ve kterém se vám bude dobře relaxovat. Celý prostor udržuje příjemnou teplotu, proto není potřeba se teple oblékat. Na každém lůžku je pro vás k dispozici deka na přikrytí.

Vstup do solné jeskyně je součástí většiny pobytů, není však zdarma součástí ubytování. Přejete-li si tuto proceduru zakoupit, kontaktujte prosím recepci. Ceny vstupů jsou uvedené v ceníku procedur.

Fitness

Intenzivní cvičení pod dohledem fyzioterapeuta

Reitenberger Spa Medical hostí klienty s pravidelným cvičebním režimem, proto jsme pro všechny příznivce cvičení vybudovali moderně zařízené fitness centrum. Můžete si v něm zacvičit na strojích, s činkami nebo v kardio zóně.

Do fitness centra si můžete zajít na své ranní či odpolední cvičení sami, nebo naopak využijete dohled našeho fyzioterapeuta. Zkušený odborník vám zkontroluje správné provádění jednotlivých cviků, nabídne inspiraci pro další cvičení a provede vás celým tréninkem.

MEDICAL & PHYSIOTHERAPY

Péče lékaře, fyzioterapeuta a špičkových specialistů

SPA

Nechte své tělo i mysl relaxovat

BEAUTY

Krásná, odpočinutá a zdravá pleť