Skip to main content

Nechte své tělo i mysl relaxovat

Uvolnění, zklidnění a obnovení síl. V našem resortu se vám všeho dostane na masážích a terapiích. Čekají vás relaxační i rekondiční masáže, regenerační hydroterapie, intenzivní termoterapie a inhalační terapie s využitím certifikovaného Lesního pramene.

Masáže

Dotek uzdravuje a léčí. A kvalitní masáž dovede ulevit od bolesti, uvolnit vše ztuhlé a krásně zrelaxovat celé tělo. Masáže jsou blaho na zemi, dopřejte si je při vašem pobytu u nás. Vybírat si můžete masáže různé délky, intenzity, klasické i reflexní, celotělové nebo zaměřené na určitou oblast.
Reflexní masáž nohou
Masáž Reitenberger
Klasická masáž

MANDLOVÁ MASÁŽ CELÉHO TĚLA

Relaxace, uvolnění, detoxikace

Osmdesátiminutová luxusní terapie poskytuje dokonalou úlevu. Terapeut masíruje celé tělo a obličej mandlovým balzámem z řady REHA Cosmetics. Mandlový olej a balzám mají blahodárný vliv na pokožku – lehce ji zjemňují a účinně regenerují její vrchní vrstvy.

Masáž má velmi relaxační účinek a dochází při ní k hlubokému uvolnění těla a mysli. Prémiovou proceduru doporučujeme klientům, kteří si rádi dopřejí něco speciálního a chtějí účinně uvolnit tělo i mysl.

MASÁŽ REITENBERGER

Prokrvení, uvolnění svalů, úleva

Tato výjimečná osmdesátiminutová procedura kombinuje všechny naše postupy a know-how. Díky letitým fyzioterapeutickým zkušenostem přinášíme terapii přínosnou pro uvolnění svalů. Intenzivní masáž Reitenberger uleví od ztuhlosti a postupně uvolní sval po svalu celé tělo.

Unikátní procedura kombinuje prvky a postupy klasické masáže s vibrační masáží s přístrojem Cellutec Therapy. Po intenzivní kombinované masáži následuje zábal. Celá procedura je podpořena kvalitní masážní kosmetikou české značky REHAVIT. Dopřejte si luxusní terapeutický zážitek, který přizpůsobíme všem vašim přáním a potřebám. Podle vašich preferencí tepla či chladu si vyberete masážní balzám a necháte se osmdesát minut opečovávat. Intenzivní masáž Reitenberger vám uleví jako žádná jiná procedura.

THAJSKÁ MASÁŽ

Odblokuje vše, co chcete nechat jít

Thajská masáž se kromě těla hluboce dotkne také vašeho srdce a vaší duše. Dovede pročistit a harmonizovat tělo. Na masáž obvykle přichází klienti s řadou bloků, problémů a strachů – některé z nich je během masáže opustí. Vše, co se odvážíte pustit, nechat odejít či plynout, z vašeho těla po masáži zvolna odchází.

Klasická thajská masáž používá masážní a cvičební techniky, proto se jedná o fyzicky náročnější proceduru. Jste-li v dobré kondici, představuje pro vás skvělou volbu. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás masáž vhodná, poraďte se s lékařem nebo s naším zdravotním personálem.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Královna masáží zklidňuje duši

Masáž lávovými kameny předá vašemu tělu velké množství energie ve formě tepla. Silné energetické vyzařování uvolní nadměrné napětí v kůži, měkkých tkáních těla a svalech. Teplo lávových kamenů odstraňuje tělesné i energetické blokády, proto masáž doporučujeme při celkové ztuhlosti pohybového aparátu. Pomůže i klientům s bolestmi zad a hlavy a svalovými bolestmi. Dokáže odstranit únavu a uvolnit organismus přetížený častým stresem.

Lávové kameny se pokládají na tzv. meridiány, což jsou cesty, jimiž v našem těle proudí energie. Nacházejí se na chodidlech, nohách, zádech, šíji, ale také na konečcích prstů nebo na krku. Vlivem zdravotních potíží nebo špatného životního stylu bývají meridiány částečně nebo úplně blokovány. Blokace způsobuje únavu, skleslost, podrážděnost a náchylnost k nemocem. Lávové kameny dovedou energetické cesty výrazně pročistit.

KLASICKÁ MASÁŽ

Uvolňuje ztuhlé svalstvo i lidskou mysl

Nejoblíbenější a nejžádanější procedura vám pomůže zrelaxovat, pustit z hlavy každodenní starosti a naladit se na léčebný pobyt. Klasická masáž zvýší prokrvení tkání, podpoří trávení a stimuluje látkovou výměnu, díky čemuž se zvýší vylučování odpadních látek z těla. Procedura dovede odbourat bolesti způsobené špatnými pracovními návyky nebo zvýšenou fyzickou zátěží. Svaly po masáži navíc rychleji regenerují.

V Reitenberger Spa Medical nabízíme dvě tradiční formy masáže: celkovou masáž zahrnující záda, dolní a horní končetiny nebo částečnou masáž (záda nebo DKK).

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ

Regenerace a detoxikace pokožky

Blahodárná čokoládová masáž přináší příznivé účinky především vaší pokožce – dokáže ji vyhladit, zvláčnit a zkrášlit. Působí i proti celulitidě. Velmi jemně dovede uvolnit namožené svalstvo a navodit celkový odpočinek. Čokoládová masáž odplavuje z těla toxické látky a uvolňuje ztuhlé svaly.

Možná jste to nevěděli, ale čokoládová masáž přináší i dobrou náladu. Budete se po ní cítit stejně sladce jako po čtverečku čokolády.

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Odstraňuje otoky a redukuje celulitidu

Lymfatický systém funguje jako čistička odpadních tekutin. Lymfocyty a makrofágy likvidují v těle potenciálně škodlivé buňky i látky a vyčištěnou tekutinu vracejí zpátky do krve. Špatná činnost lymfatického systému se projevuje otoky nohou i jiných částí těla, chronickou únavou nebo bolestí hlavy. Lymfatický systém se zanáší a postupně přestává fungovat tak efektivně, jak by mohl.

K celkovému pročištění těla, odstranění otoků či redukci celulitidy výrazně pomůže lymfatická masáž. Díky správné technice hnětení svalů dovede masér rozproudit lymfu v celém těle a výrazně vám ulevit od problémů. Hmaty se při tomto typu masáže provádějí menším tlakem a s menší frekvencí. Vybrat si můžete mezi celkovou a částečnou (DKK nebo HKK) variantou.

REFLEXNÍ MASÁŽ NOHOU

Pomůže při syndromu unavených nohou i nespavosti

Unaví vás každé delší stání? Trápí vás bolesti nohou? Nebo máte časté potíže s pohybovým aparátem? Vhodným řešením by pro vás mohla být reflexní masáž plosek nohou. Dovede totiž ulevit při řadě potíží – pomůže při bolestech pohybového aparátu i při syndromu unavených nohou.

Akupresurní masáž dokáže díky energetickým drahám ovlivnit funkce vnitřních orgánů, proto vám pomůže při řadě potíží, které s ploskami vůbec nesouvisejí. Doporučujeme ji i klientům s problémy s nespavostí.

Ayurvéda

Ayurvéda je prastaré indické učení o těle i duši. Přináší přírodní cesty ke zdraví a vitalitě, kterými se od nepaměti nechávají okouzlit lidé po celém světě. Dopřejte si speciální ayurvédské procedury a nechte se hýčkat terapeutkami ze Sri Lanky a Filipín. Masáže i koupele se pro vás stanou nevšedním zážitkem plným exotických vůní vzácných olejů. Nabídka ayurvédských procedur v resortu Reitenberger je sestavena tak, aby přinášela úlevu při konkrétních potížích i relaxaci a uvolnění. Tento zážitek byste si neměli nechat ujít.
Pindasvedan
Shirodhara
Padabhyanga

SHIRODHARA

Celotělová masáž včetně terapie kapání teplého oleje na čelo

Královská ayurvédská terapie Shirodhara, je proslulá jako nejvíce relaxační ayurvédská procedura vůbec. Teplý olej, stékající na čelo v místě tzv. „třetího oka“ a jemně se rozlévající k temeni hlavy, zanechává hluboce relaxační účinky. Součástí této terapie je také masáž hlavy a šíje. Shirodhara se využívá nejen jako relaxační terapie, pro zklidnění mysli, ale působí také při mnoha obtížích, spojených s hlavou, očima, ušima. Např. při nespavosti, nadměrném stresu, poruchách vidění, atd. Použitý olej je prospěšný vlasům a vlasové pokožce, obsažené bylinné extrakty dodávají vlasům vitamíny, lesk a pevnost. Doporučujeme olej nechat na vlasech působit co nejdéle, aby mohl intenzivně projevit svoje účinky.

Ideální je, ho smýt z vlasů až druhý den.

– Pozn.: používáme též růžovou vodu, masážní olej + shirodhara olej.

PINDASVEDAN

Celotělová olejová masáž v kombinaci s bylinnými teplými měšci

Spojení ayurvédské masáže celého těla a nahřátých bylinných měšců, výrazně prokrvuje organismus, prohřívá a uvolňuje bolestivá místa. Měšce jsou naplněny směsí speciálních bylin, rýže a jiných ingrediencí. V případě individuální péče doporučujeme tuto terapii opakovat pravidelně alespoň 2-3x týdně po dobu několika měsíců.

ABHYANGA

Základní ayurvédská celotělová masáž

Masáž se provádí za použití oleje, který dodává pokožce potřebné vitamíny, pružnost, jemnost a v neposlední řádě krásně voní. Masáž má výrazný vliv na lymfatický systém, kdy cílenými masážními technikami dochází k prokrvení organismu, uvolnění ztuhlých svalů, šlach a kloubů, zlepšuje činnost oběhového systému. Pravidelným absolvováním masáží dochází k odplavování škodlivin z těla a tím zlepšení imunitního systému. Doporučuje se též jako masáž relaxační, uvolňuje napětí, stres, vhodná při poruchách spánku. Intenzitu této masáže si můžete vyzkoušet za pomoci našich terapeutek ze Srí Lanky.

Tělo se dokonale uvolní, zharmonizuje a dosahuje se tak maximálního účinku této terapie. Doporučujeme masáž opakovat alespoň dvakrát měsíčně, při akutních potížích např. s pohybovým aparátem, doporučujeme docházet na masáže i několikrát týdně.

– pozn.: používáme též bylinný olej /balzám na uvolnění bolesti a ztuhlých svalů

ABHYANGA ČTYŘRUČNÍ MASÁŽ

Silně relaxační celotělová olejová masáž, při níž masírují dvě terapeutky současně

Čtyřruční masáž Abhyanga je tradiční indická technika, při které dvě terapeutky současně provádějí harmonické pohyby a tlakové body po celém těle. Tato masážní metoda kombinuje jemné doteky, masážní oleje a synchronizované pohyby, které napomáhají uvolnit napětí a obnovit energii. Čtyřruční masáž Abhyanga přináší hlubokou relaxaci, podporuje cirkulaci krve a lymfy, harmonizuje tělo a mysl a pomáhá dosáhnout celkového pocitu pohody. Je také doporučována při poruchách spánku.

ABHYANGA PÁROVÁ MASÁŽ

Jedinečná masáž pro dva

Párová masáž Abhyanga je jedinečný zážitek, který umožňuje dvěma lidem sdílet příjemné a relaxační okamžiky masáže současně. Masáž probíhá současně na dvou lůžkách, dvěma terapeutkami za poslechu relaxační hudby. Masážní oleje a synchronizované pohyby jsou kombinovány tak, aby vytvořily harmonický tok energie a uvolnily napětí ve svalstvu. Párová masáž Abhyanga pomáhá uvolnit stres a napětí. Při této masáži můžete společně zažít zklidňující prostředí, zlepšit krevní oběh, detoxikovat tělo a dosáhnout celkového pocitu harmonie a blaha.

CINNAMON ABHYANGA

Manuální celotělová masáž se skořicovým olejem s důrazem na rozproudění lymfatického systému

Ayurvédská celotělová masáž, prováděná olejem s výtažkem z kůry skořice cejlonské. Výtažky skořice pronikají při masáži hluboko do pokožky, přispívají k rozproudění lymfatického systému a tím napomáhají k rychlejšímu odplavování škodlivin, usazených v těle. Skořice cejlonská má navíc antiseptické účinky, čímž dokáže mimojiné napomáhat při kožních onemocněních, ale také při posilování imunity. Olej zanechává pokožku příjemně provoněnou a vláčnou, bezprostředně po masáži nedoporučujeme olej z pokožky smývat pro postupné vstřebávání účinných látek. Tato masáž je vhodná i pro pokožku s celulitidou, neboli pomerančovou pokožkou.

SHIROABHYANGA

Masáž obličeje a pleťová maska

Relaxační masáž obličeje ve spojení s ayurvédskou pleťovou maskou dodává pleti pružnost a jemnost a působí proti jejímu stárnutí. Maska čistí pleť do hloubky, dodává jí hydrataci, vitaminy a svěží vzhled.

– pozn.: používáme též růžovou vodu, květinový pleťový olej

PADABHYANGA

Ayurvédská  masáž nohou (celé nohy)

Ayurvédská masáž nohou, příznivě působící na činnost lymfatického a oběhového systému. Vhodná pro často unavené nohy, regeneraci namožených svalů, při zhoršené průchodnosti cév, napomáhá k odplavování škodlivin z těla, ke správné cirkulaci krve a činnosti vnitřních orgánů.

Pozn.: používáme též uvolňující olej na bolest

NASYA

Masáž hlavy a šíje s terapií dýchacích cest

Tradiční ayurvédská procedura k ošetření nosní sliznice pomocí bylinného oleje ve spojení s uvolňující masáží hlavy a šíje je dokonalým doplňkem při předcházení či řešení respiračních onemocnění. Bylinný olej prokrvuje nosní sliznici, čistí usazené škodliviny a viry v nosní dutině a zabraňuje jejich opětovnému usazování.

RELAXAČNÍ KOUPEL

Uvolňující ayurvédská aroma koupel

Uvolňující a pečující koupel s extraktem z růží. Koupel působí aromaterapeuticky, jemně květinová vůně.

NIMBA

Zklidňující terepeutická koupel vhodná také pro citlivou pokožku

Tradiční ayurvédská bylinná koupel k péči pro citlivou a problematickou pokožku, pomáhá předcházet kožním onemocněním, zklidňuje projevy ekzému, dodává pokožce vitaminy a minerální látky, působí protizánětlivě

Hydroterapie

Uvolňující a harmonizující koupele jsou rájem pro vaše nohy i tělo. Podle svých individuálních potřeb se můžete při koupelích zaměřit na zmírňování bolesti kloubů, odstraňování únavy, celkové zklidnění, podporu látkového výměny a krevního oběhu nebo uvolnění svalů a kloubů. Kromě příjemného a relaxačního efektu se koupele používají při detoxikaci organismu, protože dovedou odplavit všechen každodenní stres a napětí.
Koupel nohou
Aroma koupel
Rašelinová koupel

KOUPEL NOHOU

Uvolnění a prokrvení nohou

Léčivá koupel nohou působí na svaly a klouby dolních končetin doslova blahodárně. Doporučujeme ji klientům, které dlouhodobě trápí otoky dolních končetin a chronické kloubní potíže. Koupel nohou pomůže také při bolestech svalů dolních končetin.

Vířivá koupel funguje jako určitý druh vodní masáže, který uvolňuje svaly a klouby. Pozitivně působí také na látkovou výměnu a prokrvení končetin.

PERLIČKOVÁ KOUPEL

Bublinkami proti stresu

Perličková koupel podporuje relaxaci a posiluje obranyschopnost organismu. Příjemně si při ní odpočinete, uvolníte duševní napětí a podpoříte své zdraví. Bublinky ve vodě aktivují nervová zakončení, masírují a prokrvují pokožku. Při perličkové koupeli dochází ke stimulaci látkové výměny a vylučování nežádoucích a škodlivých látek z těla. Do tkání se tak dostává nejen více kyslíku, ale také mnoho potřebných živin.

Perličkovou koupel doporučujeme při chorobách pohybového systému, bolestech kloubů a páteře, poruchách prokrvení a chronické únavě. Pomáhá také klientům s cévními onemocněními, při vysokém krevním tlaku a při neurotických poruchách.

RAŠELINOVÁ KOUPEL

Pro lepší prokrvení a úlevu svalům a kloubům

Přírodní rašelinová koupel se doporučuje pro uvolnění napětí a stresu. Uleví při obtížích pohybového aparátu a podporuje regeneraci kožních buněk. Během procedury na vás blahodárně působí teplá voda a v rašelině obsažené látky organického původu. Pokožka se lépe prokrvuje a podpořena je i látková výměna. Rašelinové koupele pomáhají při degenerativních onemocněních pohybového aparátu.

Rašelinová koupel se osvědčila i při potížích se suchou a citlivou pokožkou. Velmi příjemná bude pro klienty s atopickým ekzémem nebo lupénkou.

AROMA KOUPEL

Uvolnění s vůní, která je vám milá

Víte, co si člověk zapamatuje úplně nejdéle? Nejsou to tváře nebo slova, ale vůně. Dovedou nás vrátit do bezpečné doby dětství, uklidnit naši energii nebo naopak stimulují všechny smysly. Při aroma koupeli v Reitenberger Spa Medical si vyberete přesně takovou esenci, která odpovídá vaší momentální náladě.

Během příjemné procedury koupele pak uvolníte všechny svaly a klouby a aroma esence vám pomůže odbourat stres.

UHLIČITÁ KOUPEL

Nejtradičnější lázeňská procedura

Nejstarší procedura v historii lázeňství pomáhá s rozšířením cév a zvýšením prokrvení tkáně. Při uhličité koupeli se zvýší množství kyslíku v krvi a dojde k dokonalému prokrvení pokožky, svalstva i orgánů, včetně mozku. Druhým efektem procedury je snížení krevního tlaku a tepové frekvence. Uhličitá koupel se využívá především při léčbě ischemických a kardiovaskulárních chorob. Bývá i častou součástí doléčování stavů po infarktu myokardu. Pomáhá také při léčbě degenerativních stavů pohybového aparátu.

Často panuje pověra, že je voda ve speciální nerezové vaně studená. Toho se rozhodně bát nemusíte – voda se těsně před aplikací oxidu uhličitého ohřívá na příjemných 35 stupňů Celsia.

SOLNÁ KOUPEL S MAGNEZIEM

Pro běžce, turisty a aktivní sportovce

Dáváte-li svému tělu často zabrat v posilovně, bazénu nebo venku, bude pro vás solná koupel s magneziem tím pravým ořechovým. Platí totiž za vůbec nejoblíbenější koupel všech aktivních sportovců, kterým uvolňuje tělo a dopřeje mu to nejlepší, co může.

Optimální složení minerálních látek v živé magnéziové soli napomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu. Koupel přispívá k celkové regeneraci a působí dezinfekčně. Hořčík navíc pomáhá při problémech s křečovými stavy.

Thermoterapie

Terapie pomocí tepla mají v českých lázních velkou tradici a patří mezi nejvyhledávanější procedury při problémech pohybového aparátu. V Reitenberger Spa Medical pracujeme s organickými materiály, které se do své současné podoby měnily po tisíce let – rašelinou a parafínem. Opravdové dary přírody jsou pro naše klienty cennými léčivými zdroji.
Slatinný zábal
Rašelinový zábal

SLATINNÝ ZÁBAL

Podporuje kloubní a svalový systém

Při velmi příjemné lázeňské proceduře pokládáme čistou rašelinu klientovi přímo na kůži. Slatinný zábal už při samotné proceduře uleví od problémů s pohybovým aparátem. Bahno příjemně prohřívá, což zlepšuje prokrvení, zmírňuje bolest a příznivě působí na kloubní i svalový systém.

Organický materiál z rozložených rostlin vznikal tisíce let a jeho léčebné účinky jsou ověřené a prokázané.

RAŠELINOVÝ ZÁBAL

Zlepšuje prokrvení tkáně a detoxikuje organismus

Rašelinové zábaly doporučujeme při revmatických onemocněních, bolestech svalů, kloubů i páteře, potížích pohybového systému a nervových poruchách. Při proceduře dochází ke zmírnění bolestí, zlepšuje se tonus kůže a podkoží a tělo se účinně připravuje pro fyzioterapii a masáže.

Velkou předností starého organického materiálu je výborná schopnost udržet si dlouho stálou teplotu. Ta se z rašeliny přenáší do tkání a postupně zvyšuje jejich prokrvení. Zároveň do nich uvolňuje léčivé minerální látky, kterými je rašelina proslulá.

PARAFÍNOVÝ ZÁBAL

Odbourává napětí ve svalech a kloubech

Parafínové zábaly pomáhají při onemocněních pohybového aparátu, degenerativních onemocněních kloubů, Bechtěrevově chorobě, tenisovém loktu a řadě neurologických onemocnění. Parafín dokáže absorbovat a udržet velké množství tepla. Terapeut ho rozehřeje na teplotu okolo 55 stupňů Celsia, při které změní skupenství na kapalné. Následně ho nanáší na tělo klienta a nechává působit.

Zábal prohřívá a prokrvuje tkáně, čímž urychluje metabolismus buněk. V místě aplikace odbourává napětí ve svalech a kloubech.

LAVATHERM

Zlepšuje prokrvení kůže

Teplé lokální obklady napomáhají mírnému prohřátí tkáně v místě aplikace, zlepšují prokrvení a podporují regenerační procesy v kůži a podkoží. Tato oblíbená varianta termoterapie uleví při chronických revmatických onemocněních, artróze a bolestech svalů a kloubů.

Lavatherm pomáhá i při zánětech a migrénách a podpoří také rychlejší léčení při nachlazení. Doporučujeme ho i při onemocněních páteře a bolestech zad.

Inhalační a CO2 terapie

Při tradičních inhalačních terapiích využíváme místní minerální vodu „Lesní pramen“. Aplikujeme také oxygenoterapii, která zvyšuje koncentraci kyslíku v krvi a zrychluje krevní oběh.
Oxygenoterapie
Inhalace

OXYGENOTERAPIE

Obnovuje buňky a pomáhá jejich regeneraci

Při oxygenoterapii vdechuje klient kyslík ve vyšší koncentraci, než jaká je ve vzduchu. Díky ní se zrychluje krevní oběh a do tkání se dostává větší množství kyslíku. Terapie přispívá k zrychlenému růstu a regeneraci buněk, čímž se zlepšuje hojení ran a zpomaluje proces stárnutí. Oxygenoterapie posiluje imunitní systém, zvyšuje fyzickou kondici a urychluje regeneraci.

Terapii doporučujeme při celkovém oslabení organismu po operacích či chronických onemocněních. Využívá se po ukončení protinádorové léčby a při stimulaci nervového systému. Zlepšuje výživu buněk, stabilizuje metabolické pochody a pomáhá při chronických onemocněních dýchacího aparátu. Blahodárně působí i při chronických kožních onemocněních a pomáhá při depresivních onemocněních.

INHALACE

Hluboké uvolnění dýchacích cest

Inhalační terapie zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K inhalacím v Reitenberger Spa Medical využíváme minerální vodu Lesní pramen, kterou můžeme doplnit o léky pro těžké případy dušnosti nebo přírodní soli pro katary horních dýchacích cest. K minerální vodě přidáváme i odvary z bylin.

Během inhalační terapie se účinné a léčivé látky dostanou hluboko do dýchacích cest, které uvolňují a ozdravují.

SUCHÁ PLYNOVÁ KOUPEL

Uvolní napětí a zlepší prokrvení

V lázeňské péči mají koupele své nezastupitelné místo. Suchá plynová koupel působí blahodárně proti únavě, účinně zklidňuje a odplavuje veškerý stres a napětí. Ovlivňuje také na celulitidu a podporuje hubnutí. Dovede zmírnit bolesti kloubů, zlepšit prokrvení a má výrazný vliv na pohybový aparát. Při suché plynové koupeli podpoříte i látkovou výměnu a uvolníte si svaly.

Terapie probíhá ve speciálním igelitovém pouzdře s CO2, ve kterém se vám prokrví celé tělo, rozšíří kapiláry a budete moci čerpat novou energii z tého základní balneologické procedury.