Nechte své tělo i mysl relaxovat

Uvolnění, zklidnění a obnovení síl. V našem resortu se vám všeho dostane na masážích a terapiích. Čekají vás relaxační i rekondiční masáže, regenerační hydroterapie, intenzivní termoterapie a inhalační terapie s využitím certifikovaného Lesního pramene.

Masáže

Dotek uzdravuje a léčí. A kvalitní masáž dovede ulevit od bolesti, uvolnit vše ztuhlé a krásně zrelaxovat celé tělo. Masáže jsou blaho na zemi, dopřejte si je při vašem pobytu u nás. Vybírat si můžete masáže různé délky, intenzity, klasické i reflexní, celotělové nebo zaměřené na určitou oblast.
Masáž hlavy a obličeje
Masáž Lomi – Lomi
Reflexní masáž nohou

MANDLOVÁ MASÁŽ CELÉHO TĚLA

Relaxace, uvolnění, detoxikace

Osmdesátiminutová luxusní terapie poskytuje dokonalou úlevu. Terapeut masíruje celé tělo a obličej mandlovým balzámem z řady REHA Cosmetics. Mandlový olej a balzám mají blahodárný vliv na pokožku – lehce ji zjemňují a účinně regenerují její vrchní vrstvy.

Masáž má velmi relaxační účinek a dochází při ní k hlubokému uvolnění těla a mysli. Prémiovou proceduru doporučujeme klientům, kteří si rádi dopřejí něco speciálního a chtějí účinně uvolnit tělo i mysl.

INTENZIVNÍ MASÁŽ REITENBERGER

Prokrvení, uvolnění svalů, úleva

Výjimečná osmdesátiminutová masáž Reitenberger kombinuje všechny naše postupy a know-how. Díky letitým fyzioterapeutickým zkušenostem přinášíme terapii přínosnou pro uvolnění svalů. Intenzivní masáž Reitenberger uleví od ztuhlosti a postupně uvolní sval po svalu celé tělo.

Unikátní masáž kombinuje prvky a postupy klasické masáže s vibrační masáží s přístrojem Cellutec Therapy. Po intenzivní kombinované masáži následuje zábal. Celá procedura je podpořena kvalitní masážní kosmetikou české značky REHAVIT. Dopřejte si luxusní terapeutický zážitek, který přizpůsobíme všem vašim přáním a potřebám. Podle vašich preferencí tepla či chladu si vyberete masážní balzám a necháte se osmdesát minut opečovávat. Intenzivní masáž Reitenberger vám uleví jako žádná jiná procedura.

VIBRAČNÍ MASÁŽ ZAD/PLOSKY

Hloubkově prokrvuje a celkově uvolňuje svalstvo

K vibrační masáži používáme speciální přístroj Cellutec Therapy, který v rámci České republiky vlastní jenom malé množství resortů a rehabilitačních zařízení. Přístroj zajišťuje vyšší intenzitu a účinnost masáže. V kombinaci s rehabilitační kosmetikou Emvit docílíme hloubkového prokrvení a celkového uvolnění zádových svalů nebo svalů na ploskách nohou.

Vibrační přístrojová masáž je účinná právě díky tomu, že aktivuje hlubší vrstvy tkání a svalů. K nim se sebešikovnější masér svýma rukama nemůže dostat. Proto považujeme vibrační přístrojovou masáž za skvělé doplnění klasických masáží.

THAJSKÁ MASÁŽ

Odblokuje vše, co chcete nechat jít

Thajská masáž se kromě těla hluboce dotkne také vašeho srdce a vaší duše. Dovede pročistit a harmonizovat tělo. Na masáž obvykle přichází klienti s řadou bloků, problémů a strachů – některé z nich je během masáže opustí. Vše, co se odvážíte pustit, nechat odejít či plynout, z vašeho těla po masáži zvolna odchází.

Klasická thajská masáž používá masážní a cvičební techniky, proto se jedná o fyzicky náročnější proceduru. Jste-li v dobré kondici, představuje pro vás skvělou volbu. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás masáž vhodná, poraďte se s lékařem nebo s naším zdravotním personálem.

THAJSKÁ OLEJOVÁ MASÁŽ

Harmonizuje tělo, pročišťuje mysl

Thajská olejová masáž spojuje při práci s tělem prvky akupresury a jógy. Pro klienty představuje určitou fyzickou zátěž, i proto se pro ni používá pojmenování „jógová masáž“. Někdo naopak tvrdí, že je to „jóga pro líné“. Tak či onak, tuto uvolňující a příjemnou terapii budete muset pro ověření tvrzení vyzkoušet sami. I když se při ní pěkně protáhnete, jedná se o proceduru, která napomáhá celkové relaxaci, odpočinku a harmonii.

Thajská olejová masáž vznikla spojením klasické thajské masáže a jemné masáže celého těla s využitím oleje obohaceného o vonné esence. Zrelaxují nejen vaše svaly, ale také vaše pokožka i vaše smysly.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Královna masáží zklidňuje duši

Masáž lávovými kameny předá vašemu tělu velkém množství energie ve formě tepla. Silné energetické vyzařování uvolní nadměrné napětí v kůži, měkkých tkáních těla a svalech. Teplo lávových kamenů odstraňuje tělesné i energetické blokády, proto masáž doporučujeme při celkové ztuhlosti pohybového aparátu. Pomůže i klientům s bolestmi zad a hlavy a svalovými bolestmi. Dokáže odstranit únavu a uvolnit organismus přetížený častým stresem.

Lávové kameny se pokládají na tzv. meridiány, což jsou cesty, jimiž v našem těle proudí energie. Nacházejí se na chodidlech, nohách, zádech, šíji, ale také na konečcích prstů nebo na krku. Vlivem zdravotních potíží nebo špatného životního stylu bývají meridiány částečně nebo úplně blokovány. Blokace způsobuje únavu, skleslost, podrážděnost a náchylnost k nemocem. Lávové kameny dovedou energetické cesty výrazně pročistit.

KLASICKÁ MASÁŽ

Uvolňuje ztuhlé svalstvo i lidskou mysl

Nejoblíbenější a nejžádanější procedura vám pomůže zrelaxovat, pustit z hlavy každodenní starosti a naladit se na léčebný pobyt. Klasická masáž zvýší prokrvení tkání, podpoří trávení a stimuluje látkovou výměnu, díky čemuž se zvýší vylučování odpadních látek z těla. Procedura dovede odbourat bolesti způsobené špatnými pracovními návyky nebo zvýšenou fyzickou zátěží. Svaly po masáži navíc rychleji regenerují.

V Reitenberger Spa Medical nabízíme dvě tradiční formy masáže: celkovou masáž zahrnující záda, dolní a horní končetiny nebo částečnou masáž (záda nebo DKK).

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ

Regenerace a detoxikace pokožky

Blahodárná čokoládová masáž přináší příznivé účinky především vaší pokožce – dokáže ji vyhladit, zvláčnit a zkrášlit. Působí i proti celulitidě. Velmi jemně dovede uvolnit namožené svalstvo a navodit celkový odpočinek. Čokoládová masáž odplavuje z těla toxické látky a uvolňuje ztuhlé svaly.

Možná jste to nevěděli, ale čokoládová masáž přináší i dobrou náladu. Budete se po ní cítit stejně sladce jako po čtverečku čokolády.

OLEJOVÁ MASÁŽ CELÉHO TĚLA

Relaxační masáž pro celkové uzdravení

Při celotělové olejové masáži se vám uvolní ztuhlé svalstvo a navodíte si klid mysli. Tato masáž zad, dolních a horních končetin představuje oproti klasické masáží spíše relaxační variantu. Během masáže se uvolníte, odpočinete si a poklidně se naladíte na celý lázeňský pobyt.

Celotělová olejová masáž podporuje celkové uzdravení a pomáhá tělu nastartovat ozdravné procesy.

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Odstraňuje otoky a redukuje celulitidu

Lymfatický systém funguje jako čistička odpadních tekutin. Lymfocyty a makrofágy likvidují v těle potenciálně škodlivé buňky i látky a vyčištěnou tekutinu vracejí zpátky do krve. Špatná činnost lymfatického systému se projevuje otoky nohou i jiných částí těla, chronickou únavou nebo bolestí hlavy. Lymfatický systém se zanáší a postupně přestává fungovat tak efektivně, jak by mohl.

K celkovému pročištění těla, odstranění otoků či redukci celulitidy výrazně pomůže lymfatická masáž. Díky správné technice hnětení svalů dovede masér rozproudit lymfu v celém těle a výrazně vám ulevit od problémů. Hmaty se při tomto typu masáže provádějí menším tlakem a s menší frekvencí. Vybrat si můžete mezi celkovou a částečnou (DKK nebo HKK) variantou.

REFLEXNÍ MASÁŽ NOHOU

Pomůže při syndromu unavených nohou i nespavosti

Unaví vás každé delší stání? Trápí vás bolesti nohou? Nebo máte časté potíže s pohybovým aparátem? Vhodným řešením by pro vás mohla být reflexní masáž plosek nohou. Dovede totiž ulevit při řadě potíží – pomůže při bolestech pohybového aparátu i při syndromu unavených nohou.

Akupresurní masáž dokáže díky energetickým drahám ovlivnit funkce vnitřních orgánů, proto vám pomůže při řadě potíží, které s ploskami vůbec nesouvisejí. Doporučujeme ji i klientům s problémy s nespavostí.

MASÁŽ HLAVY A OBLIČEJE

Masáž pro zdraví a duševní pohodu

Masáž hlavy a obličeje ovlivňuje fyzickou i duševní stránku člověka. Na fyzické úrovni dovede uvolnit napětí a přetížené obličejové svaly, kterým dopřáváme relaxaci jenom málokdy. V obličejové části hlavy máme velké množství nervových zakončení, na která může masáž velmi pozitivně působit.

Tento druh masáže výrazně prospěje i vašemu mentálnímu zdraví. Odstraňuje stres, napětí, úzkost a dokáže pomoci při depresích. Účinně pomáhá zvládat psychickou únavu a podrážděnost a odstraňuje emocionální stres a napětí. Masáž hlavy a obličeje navozuje pocit zdraví, klidu a duševní pohody. Ženy určitě potěší, že přinese i velké omlazení celé oblasti.

MASÁŽ LOMI LOMI

Odstraňuje únavu a stimuluje krevní oběh

Název masáže pochází z havajského jazyka, kde lomi znamená „hníst, třít nebo uklidňovat“. Obyvatelé Havajských ostrovů by pak název masáže Lomi Lomi přeložili jako „pracovat dovnitř a ven jako drápky spokojené kočky“. Kočku možná obyvatelům Havaje připomínal terapeut, který při své práci používá kromě prstů a dlaní také předloktí a lokty. Ovšem jako slastně protažená kočka si budete při masáži připadat i vy, protože dovede rozproudit vaše vnitřní systémy – krevní oběh i lymfatický systém.

Masáž Lomi Lomi stimuluje vnitřní procesy, odstraňuje únavu i napětí a má výrazné detoxikační účinky. Pro hlubší zážitek i umocnění výsledku masáže používáme vonné éterické oleje a relaxační hudbu.

AROMA MASÁŽ

Uvolní ztuhlé svaly i přepracovanou mysl

Aroma masáž vám pomůže odbourat bolesti způsobené špatnými pracovními návyky – uvolní totiž postupně všechny svalové skupiny a během chvilky dá odpočinout i unavené a přepracované hlavě. Vhodná je pro všechny s velkou fyzickou zátěží, sedavou prací nebo namoženými svaly. Během masáže totiž dojde ke zvýšenému prokrvení tkání, podpoře trávení a stimulaci látkové výměny, díky které se z těla začne vylučovat větší množství odpadních látek.

Aroma masáž patří spolu s klasickou masáží a celotělovou olejovou masáží k vůbec nejoblíbenějším a nejžádanějším procedurám. Uvolní totiž tělo a zrelaxuje mysl.

ANTICELULITIDOVÁ MASÁŽ

Aktivuje hluboké vrstvy tkání a svalů

Celulitida trápí i štíhlé ženy, není totiž jenom otázkou životního stylu, ale také genetických predispozic, stravovacích a pohybových návyků nebo užívání hormonální antikoncepce. I když pomerančová kůže nepředstavuje sama o sobě žádné výrazné zdravotní riziko, její zhoršování může signalizovat nejrůznější problémy – nedostatečnost funkce lymfatického systému, potíže s odváděním odpadních látek nebo žilní nedostatečnost.

Anticelulitidová masáž dokáže účinně aktivovat hlubší vrstvy tkání a svalů. Provádíme ji pomocí přístroje Cellutec. Účinnost celé procedury prohlubuje balzám české značky Rehavit vyvinutý speciálně pro anticelulitidové terapie.

Hydroterapie

Uvolňující a harmonizující koupele jsou rájem pro vaše nohy i tělo. Podle svých individuálních potřeb se můžete při koupelích zaměřit na zmírňování bolesti kloubů, odstraňování únavy, celkové zklidnění, podporu látkového výměny a krevního oběhu nebo uvolnění svalů a kloubů. Kromě příjemného a relaxačního efektu se koupele používají při detoxikaci organismu, protože dovedou odplavit všechen každodenní stres a napětí.
Koupel nohou
Aroma koupel
Rašelinová koupel

KOUPEL NOHOU

Uvolnění a prokrvení nohou

Léčivá koupel nohou působí na svaly a klouby dolních končetin doslova blahodárně. Doporučujeme ji klientům, které dlouhodobě trápí otoky dolních končetin a chronické kloubní potíže. Koupel nohou pomůže také při bolestech svalů dolních končetin.

Vířivá koupel funguje jako určitý druh vodní masáže, který uvolňuje svaly a klouby. Pozitivně působí také na látkovou výměnu a prokrvení končetin.

PERLIČKOVÁ KOUPEL

Bublinkami proti stresu

Perličková koupel podporuje relaxaci a posiluje obranyschopnost organismu. Příjemně si při ní odpočinete, uvolníte duševní napětí a podpoříte své zdraví. Bublinky ve vodě aktivují nervová zakončení, masírují a prokrvují pokožku. Při perličkové koupeli dochází ke stimulaci látkové výměny a vylučování nežádoucích a škodlivých látek z těla. Do tkání se tak dostává nejen více kyslíku, ale také mnoho potřebných živin.

Perličkovou koupel doporučujeme při chorobách pohybového systému, bolestech kloubů a páteře, poruchách prokrvení a chronické únavě. Pomáhá také klientům s cévními onemocněními, při vysokém krevním tlaku a při neurotických poruchách.

RAŠELINOVÁ KOUPEL

Pro lepší prokrvení a úlevu svalům a kloubům

Přírodní rašelinová koupel se doporučuje pro uvolnění napětí a stresu. Uleví při obtížích pohybového aparátu a podporuje regeneraci kožních buněk. Během procedury na vás blahodárně působí teplá voda a v rašelině obsažené látky organického původu. Pokožka se lépe prokrvuje a podpořena je i látková výměna. Rašelinové koupele pomáhají při degenerativních onemocněních pohybového aparátu.

Rašelinová koupel se osvědčila i při potížích se suchou a citlivou pokožkou. Velmi příjemná bude pro klienty s atopickým ekzémem nebo lupénkou.

SYROVÁTKOVÁ KOUPEL

Zjemňuje, hydratuje a prokrvuje

Syrovátka obsahuje velké množství bílkovin, minerálů a vitamínů, proto se z této koupele stala oblíbená lázeňská procedura. Pomáhá zjemňovat a hydratovat pokožku. Kůži dovede prokrvovat, aniž by ji vysušovala. I proto se využívá při léčbě dermatologických obtíží a doporučujeme ji klientům s lupénkou i různými druhy ekzémů.

Syrovátková koupel navozuje celkový stav relaxace, příjemně uleví tělu a účinně ho prokrví.

HYDROMASÁŽ

Uvolňuje a pomáhá rychlejší regeneraci

Hydromasáž doporučujeme všem klientům s otoky dolních končetin, chronickými kloubními obtížemi a poúrazovými stavy. Pomáhá také při bolestech hlavy a nespavosti. Celá procedura výrazně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Hydromasáž se provádí pod vodou jemnými paprsky vody prosycenými vzduchem nebo kyslíkem. Horká voda rozšíří cévy, snižuje krevní tlak a zároveň zvyšuje vnitřní teplotu těla. Díky tomu dojde ke stimulaci krevního oběhu a urychlení látkové výměny, při které se z těla odplavují odpadní látky.

AROMA KOUPEL

Uvolnění s vůní, která je vám milá

Víte, co si člověk zapamatuje úplně nejdéle? Nejsou to tváře nebo slova, ale vůně. Dovedou nás vrátit do bezpečné doby dětství, uklidnit naši energii nebo naopak stimulují všechny smysly. Při aroma koupeli v Reitenberger Spa Medical si vyberete přesně takovou esenci, která odpovídá vaší momentální náladě.

Během příjemné procedury koupele pak uvolníte všechny svaly a klouby a aroma esence vám pomůže odbourat stres.

REHAVIT KOUPEL

Uvolňuje napětí a regeneruje

Uvolňující perličková koupel je doplněna esencí s obsahem přírodního mumia. To zahrnuje velké množství minerálů a stopových prvků, které příznivě působí na regeneraci celého organismu. Uvolňuje napětí, působí blahodárně proti stresu a přinese vám hluboký odpočinek.

V Reitenberger Spa Medical používáme výhradně českou kosmetiku značky Rehavit, která je určena pro lázeňské a masážní provozy.

UHLIČITÁ KOUPEL

Nejtradičnější lázeňská procedura

Nejstarší procedura v historii lázeňství pomáhá s rozšířením cév a zvýšením prokrvení tkáně. Při uhličité koupeli se zvýší množství kyslíku v krvi a dojde k dokonalému prokrvení pokožky, svalstva i orgánů, včetně mozku. Druhým efektem procedury je snížení krevního tlaku a tepové frekvence. Uhličitá koupel se využívá především při léčbě ischemických a kardiovaskulárních chorob. Bývá i častou součástí doléčování stavů po infarktu myokardu. Pomáhá také při léčbě degenerativních stavů pohybového aparátu.

Často panuje pověra, že je voda ve speciální nerezové vaně studená. Toho se rozhodně bát nemusíte – voda se těsně před aplikací oxidu uhličitého ohřívá na příjemných 35 stupňů Celsia.

SOLNÁ KOUPEL S MAGNEZIEM

Pro běžce, turisty a aktivní sportovce

Dáváte-li svému tělu často zabrat v posilovně, bazénu nebo venku, bude pro vás solná koupel s magneziem tím pravým ořechovým. Platí totiž za vůbec nejoblíbenější koupel všech aktivních sportovců, kterým uvolňuje tělo a dopřeje mu to nejlepší, co může.

Optimální složení minerálních látek v živé magnéziové soli napomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu. Koupel přispívá k celkové regeneraci a působí dezinfekčně. Hořčík navíc pomáhá při problémech s křečovými stavy.

Thermoterapie

Terapie pomocí tepla mají v českých lázních velkou tradici a patří mezi nejvyhledávanější procedury při problémech pohybového aparátu. V Reitenberger Spa Medical pracujeme s organickými materiály, které se do své současné podoby měnily po tisíce let – rašelinou a parafínem. Opravdové dary přírody jsou pro naše klienty cennými léčivými zdroji.
Slatinný zábal
Rašelinový zábal

SLATINNÝ ZÁBAL

Podporuje kloubní a svalový systém

Při velmi příjemné lázeňské proceduře pokládáme čistou rašelinu klientovi přímo na kůži. Slatinný zábal už při samotné proceduře uleví od problémů s pohybovým aparátem. Bahno příjemně prohřívá, což zlepšuje prokrvení, zmírňuje bolest a příznivě působí na kloubní i svalový systém.

Organický materiál z rozložených rostlin vznikal tisíce let a jeho léčebné účinky jsou ověřené a prokázané.

RAŠELINOVÝ ZÁBAL

Zlepšuje prokrvení tkáně a detoxikuje organismus

Rašelinové zábaly doporučujeme při revmatických onemocněních, bolestech svalů, kloubů i páteře, potížích pohybového systému a nervových poruchách. Při proceduře dochází ke zmírnění bolestí, zlepšuje se tonus kůže a podkoží a tělo se účinně připravuje pro fyzioterapii a masáže.

Velkou předností starého organického materiálu je výborná schopnost udržet si dlouho stálou teplotu. Ta se z rašeliny přenáší do tkání a postupně zvyšuje jejich prokrvení. Zároveň do nich uvolňuje léčivé minerální látky, kterými je rašelina proslulá.

PARAFÍNOVÝ ZÁBAL

Odbourává napětí ve svalech a kloubech

Parafínové zábaly pomáhají při onemocněních pohybového aparátu, degenerativních onemocněních kloubů, Bechtěrevově chorobě, tenisovém loktu a řadě neurologických onemocnění. Parafín dokáže absorbovat a udržet velké množství tepla. Terapeut ho rozehřeje na teplotu okolo 55 stupňů Celsia, při které změní skupenství na kapalné. Následně ho nanáší na tělo klienta a nechává působit.

Zábal prohřívá a prokrvuje tkáně, čímž urychluje metabolismus buněk. V místě aplikace odbourává napětí ve svalech a kloubech.

LAVATHERM

Zlepšuje prokrvení kůže

Teplé lokální obklady napomáhají mírnému prohřátí tkáně v místě aplikace, zlepšují prokrvení a podporují regenerační procesy v kůži a podkoží. Tato oblíbená varianta termoterapie uleví při chronických revmatických onemocněních, artróze a bolestech svalů a kloubů.

Lavatherm pomáhá i při zánětech a migrénách a podpoří také rychlejší léčení při nachlazení. Doporučujeme ho i při onemocněních páteře a bolestech zad.

Inhalační terapie

Při tradičních inhalačních terapiích využíváme místní minerální vodu „Lesní pramen“. Aplikujeme také oxygenoterapii, která zvyšuje koncentraci kyslíku v krvi a zrychluje krevní oběh.
Oxygenoterapie
Inhalace

OXYGENOTERAPIE

Obnovuje buňky a pomáhá jejich regeneraci

Při oxygenoterapii vdechuje klient kyslík ve vyšší koncentraci, než jaká je ve vzduchu. Díky ní se zrychluje krevní oběh a do tkání se dostává větší množství kyslíku. Terapie přispívá k zrychlenému růstu a regeneraci buněk, čímž se zlepšuje hojení ran a zpomaluje proces stárnutí. Oxygenoterapie posiluje imunitní systém, zvyšuje fyzickou kondici a urychluje regeneraci.

Terapii doporučujeme při celkovém oslabení organismu po operacích či chronických onemocněních. Využívá se po ukončení protinádorové léčby a při stimulaci nervového systému. Zlepšuje výživu buněk, stabilizuje metabolické pochody a pomáhá při chronických onemocněních dýchacího aparátu. Blahodárně působí i při chronických kožních onemocněních a pomáhá při depresivních onemocněních.

INHALACE

Hluboké uvolnění dýchacích cest

Inhalační terapie zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K inhalacím v Reitenberger Spa Medical využíváme minerální vodu Lesní pramen, kterou můžeme doplnit o léky pro těžké případy dušnosti nebo přírodní soli pro katary horních dýchacích cest. K minerální vodě přidáváme i odvary z bylin.

Během inhalační terapie se účinné a léčivé látky dostanou hluboko do dýchacích cest, které uvolňují a ozdravují.