Skip to main content

Péče lékařů, fyzioterapeutů a špičkových specialistů

Služby Reitenberger Spa Medical se zaměřují především na kvalitní a profesionálně vedenou fyzioterapii a účinnou přístrojovou terapii. Pod lékařským či fyzioterapeutickým dohledem využíváme širokou škálu moderních přístrojů i tradičních technik.

Fyzioterapie

V našem resortu nabízíme individuální i skupinové cvičení pod vedením zkušených fyzioterapeutů. Základní typy cviků pomáhají zlepšovat funkční stav klientů, při individuální fyzioterapii se můžeme zaměřit na problematické oblasti vašeho těla.

 

Chcete-li se blíže seznámit s procesem rehabilitace v Reitenberger Spa Medical:
Reflexní masáž
Kineziotaping
Individuální fyzioterapie

SKUPINOVÉ CVIČENÍ V BAZÉNU

Zlepšuje funkční stav klientů s lehkostí

Skupinové zdravotní cvičení v bazénu resortu představuje příjemnou možnost, jak se lehce protáhnout a v rámci vlastních možností si dát trochu do těla. Cvičení je koncipováno jako terapie pro celkové uvolnění, nikoli náročný trénink.

Cvičení v bazénu doporučujeme zejména klientům s výraznějšími poruchami pohybového aparátu, pro které je klasické cvičení náročné nebo nemožné.

REFLEXNÍ MASÁŽ

Masáž na povrchu těla ošetřuje orgány uvnitř

Reflexní masáž působí především na nervové úrovni. Orgány a tkáně organismu jsou zásobovány nervovými vlákny, která jsou vzájemně propojena. Změny v orgánech tak mohou vyvolat změny na povrchu těla nebo ve svalech. Při reflexní masáži se pak terapeut snaží odstranit reflexně vzniklé změny ve tkáních. Vztahy mezi jednotlivými částmi těla, orgány a tkáněmi jsou rozsáhlé a složité, proto má reflexní masáž bohaté využití. Doporučujeme ji jako léčebnou metodu u funkčních, degenerativních a chronických revmatických onemocnění páteře a kloubů. Pomůže také u poúrazových stavů, poruch prokrvení a funkčních onemocnění útrobních orgánů.

Reflexní masáž vyvolává účinky v samotném místě masáže – zlepšuje prokrvení, zvyšuje teplotu daného místa a ovlivňuje svalové napětí. Takové účinky se však dají vyvolat i ve vzdálenějších místech těla. Reflexní masáž se narozdíl od klasické masáže provádí na sucho a hmaty terapeuta jsou velmi pomalé.

DORNOVA METODA

Navrací vše na své místo

Šetrné ošetření obratlů, kloubů a zad pomocí Dornovy techniky zajišťuje jejich návrat do původní polohy. Fyzioterapeut jemně manuálně zatlačí obratle a klouby na své místo – metoda se provádí volným a přirozeným pohybem klienta a lehkým tlakem palců nebo ruky fyzioterapeuta. Nedochází k žádným prudkým pohybům.

Po navrácení kloubů a obratlů do původní polohy pocítí klient okamžitou úlevu a všechny jeho narušené energetické dráhy se ihned zprůchodní. Dornova technika zbavuje tělo nejen fyzických bloků, ale i psychických potíží a samotných příčin onemocnění.

KINEZIOTAPING

Zlepšuje krevní a lymfatický oběh

Kineziotaping normalizuje svalové napětí pomocí barevných pásek, které se lepí na kůži. Pásky se podobají náplastem a jejich aplikace není nijak bolestivá. Používají se zejména ke zpevnění a zlepšení funkce krevního a lymfatického oběhu. Zároveň podporují hojení tkání pod páskou. Technika kineziotapingu se využívá ve sportu, regeneraci i rehabilitaci.

Našim klientům ji doporučujeme při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů, při zvýšených sportovních výkonech, při skolióze, vadném držení těla nebo artróze. Pomáhá i při otocích a hematomech nebo při syndromu karpálního tunelu. Aplikujeme ji i po úrazech nebo pro prodloužení účinků masáže.

SKUPINOVÉ CVIČENÍ

Protáhnout a uvolnit tělo

Skupinové cvičení pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta zahrnuje zejména typy cviků, které dokáží účinně zlepšit funkční stav klientů. I když k lázeňskému pobytu patří především léčebné procedury, masáže a relaxace, doporučujeme alespoň dvakrát během pobytu využít možnost skupinového cvičení a protáhnout si celé tělo.

Po dohodě s terapeutem se při cvičení můžete zaměřit na problematické či bolavé oblasti těla.

INDIVIDUÁLNÍ FYZIOTERAPIE

Individuální zlepšení funkčního stavu klienta

Při individuální fyzioterapii se s klientem zaměřujeme na problematické oblasti jeho těla a pomocí řady cviků zlepšujeme jeho funkční stav. Provádíme speciální cvičení na posílení hlubokého stabilizačního systému páteře i měkké a mobilizační techniky. Řadě klientů pomáhá reflexní masáž, míčková facilitace, SM systém a kineziotaping.

Pro každého klienta volíme individuálně tu nejvhodnější metodu, používáme například Dornovu metodu, Vojtovu metodu, cvičení na míčích a ergoterapii.

BAŇKOVÁNÍ

Uvolňuje ztuhlé svaly i bolestivé spoušťové body

Oblíbená metoda baňkování je založena na přikládání skleněných či plastových baněk na kůži zad. V baňce vzniká podtlak, proto se přisaje k pokožce, vtáhne kůži i podkoží do baňky a rozšíří cévní i kapilární řečiště, čímž dochází k masivnímu prokrvení.

Baňkování uvolňuje, odstraňuje bolest a zvyšuje metabolismus v ošetřované oblasti. Dovede účinně uvolnit ztuhlé svaly a bolestivé spoušťové body ve svalech i měkkých tkáních. Doporučujeme ji klientům s bolestmi páteře, artrózou kloubů, gynekologickými obtížemi nebo astmatem. Výborně funguje při jarní a podzimní únavě nebo pro stimulaci imunity.

BREUSSOVA MASÁŽ

Uvolnění jedné meziobratlové ploténky za druhou

Jemná energeticko-manuální masáž páteře uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády. Jedná se o důmyslnou regeneraci meziobratlových plotének. Autor této metody – rakouský léčitel a specialista na přírodní medicínu Rudolf Breuss tvrdil, že ploténky nejsou opotřebované, ale zdegenerované, čemuž se dá pomoci regenerační masáží. Masážními hmaty se do pokožky postupně vmasíruje za studena lisovaný olivový olej a třezalka. Jejich kombinace pomůže nabobtnání plotének a uvolnění nervů, které z páteře vycházejí do celého těla. Na závěr terapie se na záda přikládá hedvábný papír a ručník, což umožní třezalkovému oleji proniknout ještě hlouběji do oblasti páteře.

Breussovu masáž doporučujeme při ischiasu, bolesti v dolní části zad, problémech s meziobratlovými ploténkami nebo před či po léčebné stabilizaci páteře. Pro klienty je tato terapie vhodná i při vyčerpání nebo celkovém nervovém napětí.

Lékařské služby

Klientům Reitenberger Spa Medical nabízíme základní lékařské služby. S důvěrou se můžete obrátit na našeho odborného lékaře i zdravotní sestry. Kromě lékařských konzultací měříme tlak, aplikujeme injekce do svalů a diagnostikujeme okysličení krve. Vyšetřit vás může i rehabilitační lékař. Samozřejmostí je vystavení receptu.

Fyzikální terapie

V Reitenberger Spa Medical máme k dispozici širokou škálu moderních rehabilitačních přístrojů, které užíváme speciálně pro jednotlivé diagnózy a bolesti. Přístrojová terapie probíhá vždy pod odborným dohledem lékaře či fyzioterapeuta.
Laser terapie
Ultrazvuk
Elektroterapie

LASEROVÁ TERAPIE

Okamžité uvolnění bolestivých blokací

Oblíbená laserová terapie zvyšuje látkovou výměnu ve tkáních a buňkách. Uvolňuje, regeneruje svaly a tlumí bolest. Laser navíc nenásilně ovlivňuje zánětlivé procesy.

Laserovou terapii doporučujeme při snižování bolestivosti, onemocnění svalů, bolestech zad a kloubů, artróze, revmatické artritidě, dermatologických problémech, syndromu rotátorové manžety, tenisovém a oštěpařském loktu, bolestivých tříslech, karpálních tunelech, Dupuytrenově kontraktuře, akutních poraněních pohybového aparátu, zánětu tíhových váčků, bolestech svalů, zánětech šlach, poúrazových stavech, bolestech a zánětech nervů, kožních problémech a vypadávání vlasů.

MAGNETOTERAPIE

Detoxikace organismu a uvolnění napětí kosterního svalstva

Magnetické pole zvyšuje propustnost buněčné membrány a urychluje látkovou výměnu. Díky rozšíření cév se organismus okysličí a prokrví, což příznivě ovlivňuje dělení buněk, usnadňuje hojivé procesy a zmenšuje otoky. Magnetoterapie má protibolestivé a protizánětlivé účinky, detoxikuje organismus, uvolňuje napětí kosterního svalstva a urychluje hojení. Doporučujeme ji i pro regeneraci po sportovní zátěži nebo úrazu.

Naši klienti magnetoterapii nejčastěji využívají při bolestech zad a blokádách páteře, artróze kloubů, zmrzlých ramenou, tenisových loktech, karpálním tunelu, bolestech hlavy a migrénách, poúrazových a pooperačních stavech, chronických zánětech, neplodnosti či sexuální dysfunkci, poruchách prokrvení končetin a únavě či stresu.

PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ

Detoxikuje organismus a posiluje imunitní systém

Při této proceduře dochází k rozproudění lymfatického systému, který z těla vylučuje škodlivé látky. Rozproudění lymfy napomáhá detoxikaci organismu a posiluje imunitu. Přístrojová lymfodrenáž zlepšuje metabolismus a fyzickou kondici, navíc zvyšuje obranyschopnost organismu. Procedura je příjemná i pro celkovou relaxaci.

Při přístrojové lymfodrenáži se používají speciální návleky, kterými postupují tlakové vlny. Procedura je vhodné pro léčbu otoků a popálenin nebo při křečových žilách.

ULTRAZVUK

Mechanická a tepelná energie proniká do hloubky 5 cm

Akustické vlnění s nadzvukovou frekvencí působí na tkáně mechanickou i tepelnou energií. V místě ošetření dochází k lokálnímu zvýšení teploty a ultrazvuk pronikne do tkáně v hloubce 5 cm. Terapie se využívá při poškození měkkých tkání, dochází k zlepšení prokrvení, uvolnění napětí, urychlení hojení a odstranění bolesti.

Ultrazvuk doporučujeme klientům s chronickým zánětlivým onemocněním kloubů a otoky kloubů. Pomůže při bolestech svalů, jejich natažení či zatuhnutí a výrazně uleví také při poúrazových stavech.

ELEKTROTERAPIE

Doplňková terapie při léčbě bolestí

Elektroterapie využívá léčebných účinků stejnosměrného proudu a střídavého proudu s různou frekvencí. Oba proudy zlepšují prokrvení tkání, uvolňují a následně posilují svaly. Elektroterapie tlumí bolest, zlepší látkovou výměnu a zmírní otoky. Doporučujeme ji jako doplňkovou terapii při léčbě bolestí způsobených funkčními nebo degenerativními poruchami.

Metoda je vhodná pro klienty s běžnými bolestmi páteře, poúrazovými stavy pohybového aparátu, výhřezy plotének, nervovými bolestmi, syndromem zmrzlého ramene, artrózou kloubů a bolestmi svalů.