Skip to main content
Nejkrásnější lázeňské město západních Čech – Mariánské Lázně – jsou proslulé nádhernými anglickými parky, romantickými kolonádami a pavilony i útulnými kavárnami. Po léčebných a rehabilitačních procedurách v našem resortu tu můžete strávit dovolenou spojenou s odpočinkem, aktivně sportem, vycházkami i kulturními akcemi.
Aktivním sportovcům nabízíme zapůjčení nordic walkingových holí.

Kam se vydat po masáži?

Na lázeňskou kolonádu

Neobarokní litinová stavba pochází z let 1888–1889 a spolu s pavilonem Křížového pramene a pavilonem Rudolfova a Karolinina pramene tvoří hlavní lázeňskou promenádu. Její součástí je i zpívající fontána.

Do parků

Mariánské Lázně díky nim patří mezi nejkrásnější zahradní města v Evropě. O tyto přírodní skvosty s botanickou a výtvarnou hodnotou se na počátku 19. století postaral Václav Skalník.

Do Městského muzea

Expozice se zaměřují na historii lázeňství a spravují největší geologický park v ČR, jehož součástí je symbolický hřbitov obětí první světové války.

K léčivým pramenům

Na malém území vyvěrá přibližně 100 přírodních léčivých pramenů. V našem lázeňském resortu využíváme minerální vody k inhalacím, vy můžete jednotlivé prameny ochutnat. Konkrétní pitnou kúru doporučujeme konzultovat s lékařem.

Kam vyrazit na výlet?

Klášter Teplá

Na břehu říčky Teplé se nachází premonstrátské opatství, které se stalo duchovním i kulturním centrem celého okolí.

Zámek Kynžvart

Okouzlující letní sídlo rakouského kancléře Klemense von Metternicha.

Hrad Bečov

Hrad ze začátku 14. století ukrývá nejvýznamnější románskou klenotnickou památku u nás – relikviář svatého Maura.

Hrad Loket

Goticko-románský hrad z poloviny 13. století si můžete celý prohlédnout sami bez průvodce. Překvapí vás vstřícným přístupem k návštěvníkům i řadou aktraktivních expozic.

Kladská

Lovecká osada v alpském stylu je oblíbené východisko pro výlety do národní přírodní rezervace Kladské rašeliny, kde začíná naučná stezka.

Do parku Boheminium

Čtvrtý největší park miniatur v Evropě představuje do detailu propracované modely českých památek. Prohlédnout si můžete například Karlštejn, Ještěd nebo zámek Červená Lhota či Český Krumlov.

Kam za sportem?

Golf

Hřiště Royal Golf Clubu Mariánské Lázně vzniklo v roku 1905 a představuje klasický typ skotských či irských hřišť své doby.

Tenisové kurty

V Mariánkách najdete velmi pěkné tenisové kurty. Pro aktivní dovolenou jako stvořené.

Turistické stezky

Vybrat si můžete z příjemných procházek i náročnějších výšlapů.

Cyklotrasy

Vyrazte na elektrokole či klasickém kole na některou z půvabných cyklostezek v okolí.