Resort Reitenberger Spa Medical

Bazén a sauny

Bazén s protiproudem a chrličem vody má velikosti 8x6m. Mimo časy stanovené pro volný vstup je bazén využíván ke zdravotní gymnastice pod dohledem našeho fyzioterapeuta. V rámci bazénového prostoru je klientům dále k dispozici whirlpool a Kneippův chodník.

Kneippův chodník

Teplá voda: 40 – 42°C
Studená voda: 12 – 15°C

Aplikace procedury probíhá tak, že pacient přešlapuje, resp. prochází se v bazénku s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty, a pak se asi 5 vteřin prochází  bazénkem s vodou studenou. Tento cyklus několikrát opakuje. Poslední musí být pohyb ve studené vodě a poté následuje otření nohou dosucha.

Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou a zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu.

Teplota: 80 – 100°C
Vlhkost: max. 20%

Saunovací cyklus se doporučuje cca 15 min. Tekutiny je vhodné doplnit před saunováním a průběžně během cyklu. Před prvním vstupem do sauny je nutné se osprchovat a osušit. Na ležení si s sebou berte do sauny prostěradlo, které obdržíte u obsluhy. Po opuštění sauny je vhodné se osprchovat vlažnou vodou a následně se zchladit pod studenou sprchou nebo polévacím vědrem. Pro saunování ve finské sauně je nejlepší poloha vleže.
Hlavním účinkem je pozitivní vliv na psychiku, stav kůže, dýchacích cest a imunitu.

Teplota: 40-50°C
Vlhkost: 100%

Saunovací cyklus se doporučuje cca 10-20 min, opakovat 2-3 krát. Tekutiny je vhodné doplnit před saunováním a průběžně během cyklu. Před prvním vstupem do sauny je nutné se osprchovat a osušit. Na ležení si s sebou berte do sauny prostěradlo, které obdržíte u obsluhy. Po opuštění sauny je vhodné se osprchovat vlažnou vodou a následně se zchladit pod studenou sprchou nebo polévacím vědrem.
Hlavním účinkem je pozitivní vliv na dýchací cesty, posílení imunity, úlevu od stresu a zlepšení stavu kůže a pohybového aparátu.

Teplota: 55-70°C
Vlhkost: max. 65%

Saunovací cyklus se doporučuje cca 15-20 min. Tekutiny je vhodné doplnit před saunováním a průběžně během cyklu. Před prvním vstupem do sauny je nutné se osprchovat a osušit. Na ležení si s sebou berte do sauny prostěradlo, které obdržíte u obsluhy. Po opuštění sauny je vhodné se osprchovat vlažnou vodou a následně se zchladit pod studenou sprchou nebo polévacím vědrem.
Hlavním účinkem je spojení finské sauny a aromaterapie. Aroma sauna příznivě působí na dýchací cesty, pokožku a vlasy. Má blahodárný vliv na pohybový aparát a zmírňuje duševní únavu.

Teplota: max. 60°C
Vlhkost: max. 50%

Saunovací cyklus se doporučuje 5 – 20 minut. Tekutiny je možné  doplňovat i během procedury. Poté je možné se ochladit vlažnou vodou (nedoporučuje se používat mýdlo, došlo by k ucpání pórů, ani prudké ochlazování jako u finské sauny). Pro saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě.
Hlavním účinkem je prohřátí svalů a šlach, zlepšení imunity, urychlení regenerace a celkový odpočinek.

Finská sauna
Parní sauna
Infrasauna
Aroma sauna