Rehabilitace, Fyzioterapie, Ubytování Mariánské Lázně, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger
 
Volný čas, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně

Zajímavá místa

Lázeňská kolonáda

Tato neobarokní litinová stavba vystavěná v letech 1888–89 byla odlita a smontována na místo původní uzavřené lázeňské promenády. Kolonáda spolu s pavilonem Křížového pramene a pavilonem Rudolfova a Karolinina pramene tvoří hlavní lázeňskou promenádu jejíž součástí je i slavná zpívající fontána. Dne 1. července 2010 se kolonáda stala národní kulturní památkou ČR.

Parky

Významnou součást Mariánských Lázní tvoří parky, díky kterým město patří mezi nejkrásnější zahradní města v Evropě. O tyto přírodní skvosty se postaral na počátku 19. století Václav Skalník, který zde byl zaměstnán tepelským Klášterem jako zahradní architekt a vytvořil skutečně mistrovské dílo s botanickou a výtvarnou hodnotou.

Pamětihodnosti

Expozice Městského muzea se zaměřují na historii lázeňství, osobnost J. W. Goetheho a také na místní geologické a přírodní podmínky. Muzeum spravuje největší geologický park v ČR, jehož součástí je symbolický hřbitov obětí první světové války a také ojedinělý Kamenný vodopád.

Památník Fryderyka Chopina, polského skladatele romantické hudby, seznamuje návštěvníky s jeho životem a díly, která zde zkomponoval.

V Mariánských Lázních si lze rovněž prohlédnout památníky významných osobností, které se zasloužili o výstavbu lázeňského města, nebo zde trávily své volné chvíle. Za prohlídku stojí busta Josefa Nehra, Václava Skalníka, socha Karla Kašpara Reitenbergera nebo bronzový pomník J.W. Goetha.

Ve městě se nachází řada církevních památek, mezi která patří římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, evangelický kostel, pravoslavný kostel sv. Vladimíra a anglikánský kostel.

Telefon: +420 734 181 111
E-mail: info@reitenberger.cz

Visa, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMaestro, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMastercard, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně

Reitenberger
Ibsenova 92
353 01 Mariánské Lázně
Česká republika

Facebook, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně