Rehabilitace, Fyzioterapie, Ubytování Mariánské Lázně, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger
 
Výlety, volný čas, Centrum rehabilitační a lázeňské péče, Reitenberger, Mariánské Lázně
 

Výlety po okolí


Klášter Teplá

Osada Teplá s premonstrátským opatstvím se nachází na levém břehu říčky Teplé v Tepelské vrchovině. Český šlechtic Hroznata založil klášter roku 1193, ten se záhy stal kulturním a duchovním centrem okolní krajiny.

Zámek Kynžvart

Státní zámek Kynžvart je znám především jako bývalé letní sídlo rakouského kancléře Klemense von Metternicha.

Hrad Loket

Goticko-románský hrad Loket byl založen v první polovině 13. století. Na jeho místě se nacházelo staré slovanské hradiště zvané starý Loket. Hrad byl po svém postavení oporou králi Václavovi I. proti jeho synu. Pohromy postihly město i hrad za třicetileté války. V roce 1648 dobyli Loket Švédové a vyplenili ho.

Hrad Bečov

Bečovský hrad vznikl nad osadou Bečov na začátku 14. století. Chránil důležitou křižovatku zemských cest. Hrad Bečov byl střediskem panství, k němuž náležela největší část Slavkovského lesa, kde se těžilo stříbro, cín a jiné kovy. V roce 1985 byl v prostoru hradní kaple v rámci pátrání Veřejné bezpečnosti nalezen a vyzvednut relikviář svatého Maura, který zde byl ukryt v roce 1945. Relikviář představuje nejvýznamnější románskou klenotnickou památku u nás a vedle korunovačních klenotů je také nejvýznamnější klenotnickou památkou u nás vůbec. Od roku 2002 je relikviář po předchozím restaurování opět umístěn v Bečově nad Teplou, tentokrát v prostoru nedalekého zámku.

Kladská

Kladská je osada asi 7 kilometrů severně od Mariánských Lázní. Byla založena jako lovecká osada roku 1875. Dominantou osady obklopené lesy je dřevěný lovecký dům v alpském stylu; původně byl loveckým zámečkem knížete Schönburga-Waldenburga. Je to oblíbené východisko pro výlety do národní přírodní rezervace Kladské rašeliny, kde začíná naučná stezka rezervací.

Telefon: +420 734 181 111
E-mail: info@reitenberger.cz

Visa, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMaestro, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMastercard, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně

Reitenberger
Ibsenova 92
353 01 Mariánské Lázně
Česká republika

Facebook, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně