Rehabilitace, Fyzioterapie, Ubytování Mariánské Lázně, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger
 
Fyzioterapie, rehabilitace, výlety, Centrum rehabilitační a lázeňské péče, Reitenberger, Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou proslulé především nádhernými anglickými parky, romantickými kolonádami a půvabnými pavilony, příjemnými kavárnami a útulnými hotely, díky kterým patří mezi nejkrásnější města v Evropě.

Bohatství Mariánských Lázní je dáno především léčivými minerálními prameny a jedinečnou atmosférou. Je to místo, kde můžete příjemně strávit dovolenou spojenou s odpočinkem, ale také aktivně sportem, vycházkami nebo kulturním programem.

Historie
Historie města Mariánské Lázně je úzce spjata s premonstrátským klášterem, který založil v roce 1197 šlechtic Hroznata.  Mniši byli také první, kteří zaznamenali slaný pramen ve svých lesích.

Za vlády císařovny Marie Terezie byly minerální vody  analyzovány a v tomto období se také poprvé objevuje název Marienbad, který lázně získaly podle Mariina pramene. O vznik lázní se významně zasloužil doktor Jan Josef Nehr – klášterní lékař, který v roce 1779 zjistil, že voda v nepatrném množství - několikrát denně podávaná - upravila trávení, povzbudila chuť do jídla a přinesla osvěžující spánek.

V roce 1818 byl Marienbad vyčleněn jako samostatná obec a získal statut lázeňského místa. O další rozvoj lázní se zasloužil tepelský opat Karel Kašpar Reitenberger, který počátkem 19. století začal s výstavbou lázeňských domů a pavilonů.

Telefon: +420 734 181 111
E-mail: info@reitenberger.cz

Visa, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMaestro, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMastercard, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně

Reitenberger
Ibsenova 92
353 01 Mariánské Lázně
Česká republika

Facebook, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně