Rehabilitace, Fyzioterapie, Ubytování Mariánské Lázně, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger
 
Otázky a odpovědi, rehabilitace, Mariánské Lázně, Reitenberger - Centrum lázeňské a rehabilitační péče

Lékař odpovídá

Vedoucí rehabilitační lékař centra Reitenberger MUDr. Jan Buzek odpovídá na vaše dotazy.

Jsem objednán na operaci kyčelního kloubu v příštím měsíci. Jak brzy po operaci mám začít s rehabilitací? Kdy se k vám na léčebný pobyt mohu objednat?
U operací náhrady nosných kloubů, doporučujeme absolvování rehabilitační přípravy k operaci. Po operaci je dobré řídit se radou operatéra, který rozhodne kdy už je čas pro intenzivní rehabilitační léčbu a povolí zátěž operované končetiny.

Jsem týden po Bankartově operaci ramene. Podle mého ošetřujícího lékaře následujících sedm týdnů bude mít ruku fixovánu v ortéze. Poté bych měl začít s rehabilitací. Je v mém případě intenzivní rehabilitace u vás vhodná? Případně kdy se mám objednat?
Poperační stavy vyžadují povolení zátěže od operatéra, po fixaci končetiny bude zprvu třeba šetrný postup s pozvolným rozcvičováním. Objednat se k nám je vhodné s předstihem, aby jste si zajistil rezervaci termínu.

Mám dlouhodobé problémy s bederní páteří, které několikrát do roka gradují blokádou. Je pobyt ve vašem zařízení pro mě vhodný?
Vaše obtíže spadají do vertebrogenních obtíží, se kterými Vám můžeme pomoci. Během pobytu u nás se budeme věnovat odhalení příčin Vašich obtíží a nacvičíme správné pohybové stereotypy, aby se vaše obtíže co nejvíce zmírnily.

Mám vyhřezlou ploténku v bederní části páteře, která mi způsobuje útlak nervu a tím blokaci levé nohy. Mohu se k vám objednat? Dokážete mi pomoci?
Rehabilitační léčba se zaměřením na vaše obtíže dokáže výrazně pomoci a ulevit od bolestí. Pokud u Vás vyhřezlá ploténka způsobuje bolesti je jistě vhodné tento stav konzultovat i na neurochirurgickém pracovišti.

Před lety jsem měl úraz kolene. Od té doby mám při jeho námaze bolesti, někdy i zad. Doporučil by jste mi pobyt u vás?
Ano, vašemu problému se můžeme individuálně věnovat.

Mé obtíže jsou spíše chronické, dlouhá léta mě trápí bolesti krku a ramene. Mohu se přihlásit k pobytu?
Samozřejmě i chronické bolesti se dají řešit, při chronických problémech doporučujeme delší pobyty, aby bylo dosaženo déletrvajícího efektu. K vašim obtížím bude individuálně přistupováno a společně nastavíme ideální postup léčby.


MUDr. Jan Buzek

Graduate of the First Faculty of Medicine of the Charles University in Prague

Experience:
2011–2012 Faculty Hospital Na Bulovce - Orthopaedic Clinic
From 2012–2018 Rehabilitation Centre Kladruby

2017 Attestation in the field of rehabilitation and physical medicine,
2013 Professional competence to act in the field of myoskeletal medicine


Otázky a odpovědi, rehabilitace, Mariánské Lázně, Reitenberger - Centrum lázeňské a rehabilitační péče

Telefon: +420 734 181 111
E-mail: info@reitenberger.cz

Visa, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMaestro, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMastercard, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně

Reitenberger
Ibsenova 92
353 01 Mariánské Lázně
Česká republika

Facebook, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně