Rehabilitace, Fyzioterapie, Ubytování Mariánské Lázně, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger
 


Podpora přirozené imunity v Centru Reitenberger

V současné době, označované jako době covidové, je třeba být k této infekci bdělý, přijmout opatření, která nám pomůžou tuto hrozbu překonat a co nejvíce podporovat přirozenou imunitu organismu. Ta nám pomáhá v boji proti virovým, bakteriálním, houbovým i nádorovým nemocem. Platí základní pravidlo - čím máme lepší imunitu, tím méně budeme nemocní. Právě naše imunita je zodpovědná za to, jaký průběh bude nemoc mít a jak si s ní dokáže naše tělo poradit. Stejné pravidlo platí i pro COVID-19.

V rehabilitaci se zaměřujeme na pravidelný pohyb, který vede k posílení celkové kondice. Odstraněním bolestí a fyzické nepohody tak tělo dostává prostor ke zvyšování odolnosti organismu. Vhodnou tělesnou zátěží, která nás zcela nevyčerpá, můžeme tak nespecificky podporovat svoji imunitu, aby byla schopna bránit naše tělo před hrozbou nemoci. Nezaměřujme se jen na COVID-19!

Z lázeňských a rehabilitačních postupů pro zlepšení imunity jmenujme následující - podpora psychické pohody, vyhnutí se stresu, pravidelný adekvátní pohyb, dostatek spánku a dobrá strava. To vše doplněné procedurami podporujícími imunitní systém (sauna, uhličitá obálka, fyzioterapie aj.). Doma v izolaci se do určité míry nemoci můžeme vyhnout, ale je nutné si uvědomit, že současně si v tomto „sterilním prostředí“ svou imunitu určitě neposílíme, ba právě naopak.

Z uvedeného textu vyplývá, že pro to, abychom zůstali zdraví, je důležitá jak imunita, tak kondice. S jejich posílením Vám díky lázeňským a rehabilitačním programům našeho Centra rádi pomůžeme.


MUDr. Jan Buzek

vedoucí lékař
Centra Reitenberger


Pdf ke stažení.

Telefon: +420 734 181 111
E-mail: info@reitenberger.cz

Visa, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMaestro, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské LázněMastercard, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně

Reitenberger
Ibsenova 92
353 01 Mariánské Lázně
Česká republika

Facebook, Centrum rehabilitační a lázeňské péče Reitenberger, Mariánské Lázně